piątek, 15 lipca 2016

Casting na redaktora 2016


Ahoj! Jak widać na nagłówku bloga, nasze postacie zamieniły się w piratów. Razem z Yuu stwierdziłyśmy, że przydałby nam się jakiś nowy członek załogi, stąd urządzamy konkurs, o którym mówiłam już przy wynikach ''Tell me...'' (chociaż pewnie nie wiedzieliście, że będzie chodziło o tego typu konkurs ;) ). Szczerze mówiąc, nie lubię castingów i na przestrzeni lat zraziłam się do nich kompletnie, ale jak mus to mus, bo aby wypłynąć na szerokie wody i przede wszystkim, żeby statek nie poszedł na dno, ''statek'' musi być sprawny. Uprzedzam, że tym razem również nie będziemy bawić się w głosowania i tak dalej - jeżeli jesteś przyjęty na MMH, to jako prawowity redaktor. Zero zabaw z okresem próbnym - piszesz i już, także na pewno oszczędzimy wam stresu z tą całą sondą. Zachęcamy do zgłaszania się i zapraszamy zainteresowanych pracą z nami do zapoznania się z naszymi wymaganiami. Kandydat na redaktora powinien...

1. Mieć przynajmniej 11 lat i mieć pojęcie o MH.
Mile widziane będą osoby młodsze ode mnie, ponieważ mniej testów oraz lekcji to jak najbardziej zaleta, jednak starsze, doświadczone osoby również chętnie przyjmę. Do tego, jeśli ktoś chce pisać o MH, musi się na tym znać. Błąd typu ''Drakulora'' czy ''Klowdin'' skutkuje zignorowaniem zgłoszenia lub późniejszym, szybkim podziękowaniem za współpracę i wydaleniem z bloga. 

2. Być uprzejmym, szczerym, pomocnym i umieć działać w zespole. 
Nie zamierzam być w ekipie z kimś, kogo nie lubię i będę się z nim kłóciła. Jeśli nie wiesz co to praca zespołowa, lepiej sobie daruj. Często jest tak, że ustalamy ważne rzeczy mailowo i na pewno nie byłabym zadowolona z czekania na odpowiedź np. tydzień. Nie chcę także, aby nowy redaktor mnie oszukiwał. Kłamstwo się wyda - wylatujesz. Dlatego już od początku zalecam bycie szczerym. Do tego, nie ma być sytuacji, że będą 2 takie same nowinki. Od tego jest profil bloggera, aby sprawdzić, czy koleżanka zaczęła już pisać, czy dany temat jest tzw. wolny.

3. Mieć dobre źródło informacji i znać podstawy języka angielskiego. 
Każdy radzi sobie sam i polega na sobie. Jeśli dopiero zaczynacie,możecie się z nami konsultować, chętnie wam pomogę. Nowinki są zazwyczaj w języku angielskim, więc trzeba znać chociaż jego podstawy. ''Ratowanie się'' czasem tłumaczem jest jak najbardziej w porządku, ale wklejanie całego tekstu tam to bezsens.

4. Znać podstawy ortografii i interpunkcji. Nie popełniać błędów językowych.
Oczywiście nie wymagam od was znania całego słownika, każdemu zdarzają się małe błędy, jednak gdy jest ich za dużo, post zniechęca do czytania. Polecam też nie nadużywać emotikonek. Do tego, drażni mnie, gdy ktoś stawia spację przed kropką, znakiem zapytania i tak dalej - takie wpisy wyglądają po prostu źle.

5. Mieć dużo wolnego czasu.
Ciągłe usprawiedliwianie się testami, kółkami, wyjazdami jest irytujące. Można nie pisać przez parę dni, bo się ma ''urwanie głowy'', bo np. dużo sprawdzianów, ale bądźmy odpowiedzialni i poważni. Nie pogniewamy się, jeśli nie będzie cię np. 5 dni, bo masz wycieczkę szkolną, np. tydzień, bo jesteś w szpitalu, ale wolałybyśmy wiedzieć, co się z tobą dzieje, bo potem okaże się, że wszyscy w tym czasie mają coś ważnego i na blogu nie zostaje nikt.

To wszystko. Nie muszę pisać, że do tego wszystkiego potrzebne jest konto Blogger lub Google+.
Gdy dostaniecie się na okres próbny, pamiętajcie - 0 sesji, 0 OC i 0 innej waszej twórczości. Wasz post powitalny to jedyna okazja, by przedstawić swoją OC, siebie, swoje hobby.

W zgłoszeniu ma się znaleźć twoje imię, wiek oraz to, jak spełniasz dane punkty. Możesz także dopisać coś od siebie typu hobby czy coś w tym stylu. Nie zapomnij tylko o podaniu swojego maila.

Dodam tylko, że chętniej przyjmuję osoby z doświadczeniem w pisaniu. Linki do blogów mile widziane, chociaż zazwyczaj i tak sprawdzamy wasze profile i bez tego odwiedzamy strony, które prowadzicie. Nie chcę jednak tego samego posta na np. 2 innych blogach, tzw. ''przeklejanych postów''. To w ramach tego, aby wszystko było jasne.

Zgłaszać możecie się od dziś (tj. 15 lipca 2016) do 28 lipca (do godziny 17.00) w formie komentarza pod tym postem.

4 komentarze:

 1. Jestem Julia, mam 12 lat i oglądałam wszystkie jak dotąd wydane filmy o MH. Waszego bloga czytam już od ponad roku. Z Angielskim radzę sobie całkiem nieźle, tak samo z Polskim (z obu tych przedmiotów miałam na koniec roku 6). Co do wolnego czasu, to również nie mam go mało, często siedzę przed komputerem bez pomysłu na to, co robić, więc wyzukiwanie nowinek i pisanie o nich nie będzie dla mnie problemem. Mojego bloga i maila znacie, ale dla pewności podam je jeszcze raz - blog to "Zabić, spalić, zdelegalizować!", a adres e-mail "czarnafatima@gmail.com". Wydaje mi się, że to wszystko. Pozdro! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witajcie, jestem Mateusz. Mam 15 lat i z Monster High jestem od jego początków. W pewnym momencie moje zainteresowanie trochę opadło, ale po pewnym czasie ponownie wróciło i wszystko bardzo szybko nadrobiłem ;) Zacząłem wtedy też czytać Waszego bloga i z wielką chęcią bym tutaj pisał. Z nowinkami jestem na bieżąco więc będę się starał jak najszybciej przekazywać je innym. Oczywiście zawsze w szkole zdarzają się testy itp. do których trzeba się uczyć ale ja nie jestem typem siedzącym przed nauką do testu cały tydzień. Zawsze też jak wracam do domu siedzę długo przed komputerem nie wiedząc co ze sobą zrobić, a jak znajdę jakąś nowinkę strasznie chcę się nią z kimś podzielić. Od dwóch i pół roku prowadzę własnego bloga poświęconego tematyce lalkowej (głównie Monster High i Ever After High) http://matthewfrozen.blogspot.com/ mój mail to matthewfrozen@gmail.com Na zakończenie dodam jeszcze, że mam pozytywne podejście do rebootu, a myślę, że przydałaby się tutaj taka osoba :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda.... mam dużo nowych nowinek :( Ale coś mało uczestników :/
  Silvy (Kiedyś Ari)

  OdpowiedzUsuń
 4. A zostały 2 dni
  Silvy

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za wszystkie komentarze :)