wtorek, 23 sierpnia 2016

Zapowiedz nowych zestawów Mega Bloks/ Upiorki uczą się o ludziach

Jakiś czas temu na stronie Amazon zapowiedziało nowe zestawy. Na dzień dzisiejszy nie opublikowano jeszcze zdjęć promocyjnych zestawów, znamy jednak ich opisy.

Chomping Chewlian

W jednym z zestawów Mega Bloks znajdziemy Chewlian, czyli zwierzaka Venus. Według opisu zwierzak będzie miał odświeżony wygląd. Zważywszy na to, że jest to roślina w doniczce, tym bardziej ciekawi mnie jaki mają na nią pomysł. Dodatkową funkcją jest ruchomy pyszczek oraz liście.
Jeśli Chewlian będzie posiadał dodatkowe akcesoria, może być udanym pomysłem. Liczę również na bardziej rozbudowany zestaw, w którym nie znajdziemy jedynie roślinkę na podstawce.

Booo-tique Shopping

Następnym zapowiedzianym zestawem jest butik. W opisie nie znajdziemy wzmianki o postaci dołączonej do sklepiku i mam dziwne przeczucie, iż żadna upiorka nie zostanie do niego dołączona. Całość urozmaicono o ruchomy wieszak oraz lustro, w którym odbija się Lala, a raczej strój, który ma na sobie wampirka.


W tym poście pokazałam wam krótki urywek, w którym Dracula opowiada uczniom o ludziach. Na YT opublikowano również fragment w innych wersjach językowych, w tym po polsku.


Dracula uczy uczniów Monster High o ludziach. Draculaura ma świadomość, jak ważne jest zrozumienie ludzi, gdyż w przyszłości upiorki i ludzie mogą kiedyś żyć obok siebie. 

Może zacznę od głosu ojca Draculaury, który jest niedopasowany. O wiele bardziej wolę go w angielskiej wersji, gdzie brzmi bardziej naturalnie. 
Po raz kolejny mogę przyczepić się do samego tekstu, a raczej jego logiki. Człowiek przedstawiony jako "ciekawa" istota, która przez większość dnia ogląda koty? Mam wrażenie, że scenarzyści nie wysilili się zbytnio pracując nad samym tekstem. Istnieje tysiące przykładów przedstawienia człowieka, który nie brzmiałby aż tak głupio. Nawet jeśli chcieli nawiązać do tego, że spędzają dużo czasu przeglądając internet, mogli wybrać nieco lepszy przykład niż oglądanie zdjęć kotów... 
Do urywku dodano kilka sekund, których nie mogliśmy zobaczyć wcześniej w angielskiej wersji językowej. Chwała twórcom za reakcję zombie, które siedzą w ławce. Nadal mam pretensje o to, w jaki sposób je przedstawiono, jednak miło wiedzieć, że potrafią myśleć i w jakiś sposób zareagować na to co słyszą. 


Czekacie na nowe zestawy? Podoba wam się polski dubbing Draculi? Też spędzacie dużo czasu przeglądając zdjęcia kotów wyglądających jak burito?

1 komentarz:

  1. Moim zdaniem to jest po prostu fragment humorystyczny, i mi się podoba :D A w dodatku to jest bardzo częste zachowanie "Ej co robimy?" "Może pooglądamy śmieszne koty?" xD

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za wszystkie komentarze :)