niedziela, 1 maja 2016

Cat-tastrophe at the Monster High Fierce Rockers Concert?

Po kilku zdjęciach na Instagramie i filmiku pokazującym montaż scenografii, nie spodziewałam się, że Fierce Rockers zostanie wyróżniony własnym filmikiem. Nawet ucieszyłam się widząc kolejne video na kanale Monster High. No właśnie, ucieszyłam, póki tego nie zobaczyłam. Filmik możecie obejrzeć poniżej.


Sam pomysł na stworzenie tego oraz "scenariusz" jest dobry. Bardzo mi się spodobał, jednak miałam dużo zarzutów dotyczących sposobu, w jaki został zrobiony. Błędy wyłapałam oglądając filmik za pierwszym razem. 
O wiele bardziej wolałabym zobaczyć filmik w stop motion. Na pewno byłoby przy tym więcej pracy, jednak efekt końcowy byłby jak najbardziej tego wart. Lalki wyglądają tak, jakby jakieś dzieci ruszały nimi podczas zabawy, a nie ukrywajmy, nie o to chodzi w marketingu. Takie zabiegi można stosować w tedy, kiedy widzimy te bawiące się dzieci. Kiedy są same lalki- wygląda to beznadziejnie. Doskonale możemy to zobaczyć w czasie chodzenia, które w stop motion wyglądałoby bardziej normalnie. 
Również drażniące są ograniczone ruchy upiorek. Kotołaczki bijąc się nie wykonały żadnego ruchu rąk. To samo możemy zobaczyć w czasie śpiewania.  Przydałby się chociażby najmniejszy ruch dłonią, nie tylko kołysanie lalkami. 
Dziewczęta również nie grają na instrumentach, co wygląda dziwnie. Wydają dźwięki przez kołysanie? Tylko w jednym ujęciu panna Wolf porusza ręką, jednak wygląda to dosyć głupio. Ruch powinien być w nadgarstku, nie w całej ręce. 
W pewnym momencie (0:27-0:29) Clawdeen i Venus zaczynają się teleportować. Widzimy wilkołaczkę z lewej strony, nagle znajduje się po środku, zamieniając się miejscem z Venus, po czym znowu jest z lewej. 
Mimo wszystko nic nie jest w stanie pobić ręki Clawdeen, która odrywa się od jej ciała. Teraz może przybić piątkę z  Frankie i poczuć jak to jest, kiedy  kończyna odłącza się niespodziewanie od reszty ciała. 


Jak podoba wam się filmik? Dostrzegacie jeszcze jakieś błędy? Myślicie, że uraz po oderwaniu ręki już na stałe zostanie zapamiętane przez Clawdeen?


8 komentarzy:

 1. Widziałem ten filmik dość dawno temu. Faktycznie lepszy by był stopmotion

  OdpowiedzUsuń
 2. Tolarei Stripe nie powinna być w tej serii przecież ona fałszuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Filmik nie jest najlepszy, a ta walka to już kompletne dno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę dziwne... ale faktycznie od Clawdeen odpada ręka...

  OdpowiedzUsuń
 5. oglądałam kiedyś w wersji EAH i było o niebo lepiej

  OdpowiedzUsuń
 6. No najlepiej, Aleksa na majówke to sobie wyjeżdża, a miesic temu nowy wygląd zapowianała, jest po prostu nke solidna, i żenująca Tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma prawo sobie wyjechać i odpocząć. Nagłówek jest od dawna gotowy, trzeba jedynie go wstawić. Nagłówek nie jest w tym wszystkim najważniejszy.

   Usuń
  2. Najlepiej, to ty czytaj moje komentarze. To, co do mnie należało, już jest dawno zrobione. Został szablon. Poza tym, tak jak powiedziała Yuu, mam prawo do odpoczynku - nie jestem waszym robotem od nowinek i mam życie poza blogiem. Może ty nołlajfisz przed kompem 24h na dobę i nie masz znajomych, ale nie mierz wszystkich swoją miarą - taki tryb życia mi nie odpowiada ;) Do tego, zapowiedź nagłówka była tylko prezentem z mojej strony, BO BYŁ JUŻ GOTOWY. Mogłam w ogóle jej nie dać i byście żyli w błogiej nieświadomości. Napisałam zresztą, że nie wiem, kiedy blog się zmieni, bo zwyczajnie nie tylko ja przy tym siedzę i mam świadomość, że inni posiadają takie coś jak życie towarzyskie.

   Usuń

Dziękujemy wam za wszystkie komentarze :)