poniedziałek, 2 maja 2016

Poradnik OC - włosy

Wybaczcie, że tak późno, ale w końcu wstawiam kolejną część poradnika OC. Tym razem będą to włosy, tak jak chcieliście. Tym razem pominę przyborniki, ponieważ je już znamy i wiemy z poprzednich wpisów jak się nimi obsługiwać. Oczywiście w trakcie będę pisać kiedy czego użyć.

1. Jak zawsze zaczynam od szkicu. Bo nie ma to jak zrobić lineart i z niego nie korzystać.

2. Nowa warstwa. Zarysowałam szczękę naszej postaci, aby jej nie zgubić, jednak nie jest to konieczne. Rysujemy kształt włosów wybranym kolorem. Z boku utworzyłam również paletę kolorów, z których będę korzystać w czasie pracy. Są to dwa kolory jasne - refleksy, kolor podstawowy oraz 3 kolory ciemne, którymi będę cieniować włosy.

3. Wybieramy narzędzie BRUSH. Tworzymy nową warstwę. Grupujemy. Bierzemy pierwszy kolor, który ma być naszym cieniem. Nie zważając na szczegóły, kolorujemy tą część włosów, która ma być ukryta w cieniu. 

4. Tworzymy nową warstwę. Grupujemy. Powtarzamy zabieg ciemniejszym kolorem. Tym razem modelujemy również włosy. 

5. Jeśli macie taką potrzebę, poprawcie kształt końcówek włosów, aby uzyskać taki efekt, jaki chcecie.

6. Tworzymy nową warstwę. Grupujemy. Zmniejszamy rozmiar pędzla na cieńszy. Najciemniejszym kolorem z naszej palety robimy kreski, które będą wyznaczać kształt naszych włosów. Pamiętajcie, że w dalszym ciągu pracujemy na cieniach, więc nie można przesadzić z ich ilością. 

7. Tworzymy nową warstwę. Grupujemy. Wybieramy narzędzie WATER oraz jaśniejszy kolor niż nasz podstawowy. Rozjaśniamy w miejscach, w który chcemy wydobyć światło. Po zakończonej pracy powracamy do narzędzie BRUSH, wybieramy bardzo cienką końcówkę oraz najjaśniejszy kolor z paletki. Powtarzamy punkt 6. tym razem jednak pracując przede wszystkim na "świetle". Kreseczki możemy dodać również na ciemniejsze partie, jednak z umiarem.

No cóż, nasze włosy zostały narysowane.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy wam za wszystkie komentarze :)