piątek, 25 listopada 2016

Kilka nowości

W tym poście znajdziecie kilka nowości, które pojawiły się w ostatnim czasie. Nie przedłużając, zapraszam do czytania wszystkich zainteresowanych.

Na kanale YouTobe pojawiły się cztery nowe filmiki, w tym trzy dotyczące nieco starszej serii Shriek Wrecked. Każdy z nich możecie zobaczyć poniżej.

The Monster High Scary Cool Holiday Gift Guide!

Jako pierwszy został zaprezentowany filmik typowo świąteczny. Można w nim znaleźć kilka rzeczy, które wręcz kłują po oczach. 
Pierwszym z takich "smaczków" są tańczące piżamy, które witają nas na samym początku filmiku. 
Drugim z nich jest niewątpliwie bałwan, a mianowicie jego ręce.  Zastanawia mnie skąd wzięli pomysł, aby dać bałwanowi ręce Frankie, która jest obok. Pytanie, skąd wynaleźli dodatkową parę rąk upiorki, która jest obecna na filmiku i sama te ręce posiada? Aż prosi się o element humorystyczny, kiedy to wczepiają ręce, które rzeczywiście wzięli od panny Stein. 
Twórcy popisali się również "profesjonalizmem" wycinając ręce Frankie (za dużo tych rąk), kiedy ta przegląda grafiki z aplikacji. Rozpikselowane krawędzie aż proszą się o wygładzenie. 
Następnym koszmarkiem, chyba najgorszym, są oczy Peri oraz Pearl, a dokładniej ich powieki. Widok ten niejedną osobę będzie straszył po nocach. 
W powyższym filmiku niestety nie widzę żadnych pozytywów i zaczynam się zastanawiać, czy pracownicy Mattela na pewno mają doświadczenie w tych sprawach. Jest to jeden z najgorszych ich tworów, który mieliśmy okazję zobaczyć. W zaledwie dwóch minutach, w każdym ujęci, jest bardzo dużo błędów technicznych, których wolałam już nie wymieniać. Do tego możemy zobaczyć "smaczki", które powodują, że jest to jeszcze gorsze. 
Od długiego czasu filmiki z udziałem lalek zastąpiły nam webisody, jeśli jednak Monster High ma wstawiać coś takiego, nie jestem pewna czy powinni pokazywać to światu. Lepiej, aby poświęcili na to więcej czasu, ale filmik był dopracowany, ponieważ obecnie pozostawia wiele do życzenia. 

Treasure Hunting with the Crew: Shriek WreckedNastępna jest opowieść z udziałem lalek z serii Shriek Wrecked.
Tutaj sprawa ma się nieco lepiej. Co prawda animacje zostały wykonane w sposób, którego wręcz nienawidzę i działa na niekorzyść całości, jednak filmiki i tak prezentują się lepiej niż świąteczny. Nie ma tutaj aż tak wielu błędów, dzięki czemu odbiór jest w miarę znośny. 
To, co zdecydowanie nie powinno się pojawić, to moment, kiedy Dayna schodzi po schodach. Przypomina mi to zabawy dzieci, kiedy lalki "skaczą" chodząc.
Chętnie bym zobaczyła historyjkę z wykorzystaniem Shriek Wrecked, jednak z wykorzystaniem techniki stop motion, aby ruchy lalek były bardziej płynne i lepiej wyrażały emocje. 


Kolejną nowinką jest nowy 3-pack MH Minis.


Julia pokazywała wcześniej nowe figurki, gdzie znalazła się między innymi Cleo. Powyżej możemy dokładnie się przyjrzeć jej zdjęciom promocyjnym i samej figurce.
Podobnie jak z Lagooną, niecierpliwie czekam na lalkę mumii a mała wersja jest ciekawą jej zapowiedzią, a przynajmniej mam taką nadzieję. 
Miło zobaczyć, że Mattel wydaje coraz więcej Minisków powiązanych z Electrified. Liczę na to, że w przyszłości zobaczymy również inne straszyciółki z serii. Najbardziej chciałabym ujrzeć Silvi.


Pozostając przy Electrified, pojawiły się dwa nowe arty z upiorkami z tej serii. Tym razem jest to Draculaura oraz Silvi.


Arty są najprzyjemniejszą i najtrudniejszą rzeczą do opisywania, ponieważ rzadko kiedy zawodzą moje oczekiwania. I tym razem graficy się spisali, ponieważ straszyciółki wyglądają nieziemsko. U Silvi nadal przeszkadza mi nadmierne owłosienie, dlatego cieszę się, że w przypadku kostek zostało ono zakryte przez buty. 


Ostatnią nowością na dzisiaj jest nowa książka oraz zapowiedź nadchodzących tytułów.


6 grudnia zostanie wydana książka Monster High z nowej serii Monster Rescue. 
Seria opowiada o tym, jak trzy straszyciółki ratują inne potwory i pomagają im się dostać do Straszyceum. Prawdopodobnie będzie to rozbudowana wersja poszukiwań, które mogliśmy zobaczyć w Welcome to MH
W pierwszej części opowieści dziewczęta będą poszukiwały Cleo. Według opisu,ich podróż zapowiada się ciekawie, ponieważ mają one walczyć z wściekłymi mumiami oraz będą uciekały przed gigantycznymi skorpionami, aby uratować swoją nową przyjaciółkę, Cleo de Nile.
Zastanawia mnie jeszcze kociak na ramieniu Frankie. Nowy zwierzak? A może pomocnik w podróży?Zostały również zapowiedziane inne tytuły książek MH, które ujrzymy 7 lutego.
Dwie z nich, Electrified: The Deluxe Junior Novel oraz Electrified: The Junior Novel, jak sam tytuł wskazuje, będą powiązane z nadchodzącym filmem. Pozostałe dwie książki będą opowiadały o złowieszczych planach Moanici. Fierce Friends- z udziałem Frankie oraz Voltageous Adventure!, gdzie ważną rolę odegra Clawdeen.


Uf, to już koniec ^^
Podobały wam się nowinki? Która z nich Was zainteresowała?

1 komentarz:

  1. Książka została wydana 6 grudnia?
    NO raczej dopiero zostanie wydana -.-

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za wszystkie komentarze :)