czwartek, 4 lutego 2016

Kolejne zmiany na oficjalnej stronie Monster High! + nowa ubieranka od StarSue

Zmiany na głównej stronie MH idą pełną parą!Oprócz nowych banerów możemy już ujrzeć zmienione profile postaci. Są one dostępne, na chwilę obecną, tylko u niektórych upioròw. Znaczna większość profili posiada jeszcze stary wygląd, jednak i to w najbliższych dniach zostanie całkowicie zmienione.


Standardowo tłem stała się kartka papieru z żółtymi przebarwieniami, rysunkami oraz żółtawą kratką. Górny panel pokazuje nam najbardziej rozpoznawalne postaci w Monster High, po których kliknięciu przenosi nas do profilu wybranej bohatera.
Standardowo mamy podane dane postaci oraz kilka słów o niej. Po najechaniu na jedną z kategorii wyskakuje kolejna ramka z opisem tego, co nas interesuje. Uff, a mogli pozostawić stary wygląd BIO.
W tle widzimy portret "właściciela" profilu, jednak największą uwagę przykuwa jego zabawkowa wersja. W końcu reklama przede wszystkim. 


Strona ze spisem postaci również przeszła drastyczne zmiany. Od znanego nam motywu szafek, po ramki z postaciami. O dziwo, nowsze arty straszyciółek zostały zastąpione tymi starszymi. Więc jaki był sens w ich tworzeniu?
Wygląd basic takich postaci jak Twyla, Catty i Catrine został zastąpiony artami z innych serii.  Do tego zniknęła gdzieś Bonita!
Mówcie co chcecie, ale dla mnie strona zmienia się jak najbardziej na gorsze. Każdy z profili wygląda tak samo i wyróżnia je jedynie art w tle oraz przedstawiona lalka. Wcześniej wszystkie postaci się wyróżniły, byłby unikalne. A teraz? Strona wygląda jakby twórcy szli na łatwiznę i wszystko robili na jedno kopyto. Najpierw mało interesujący baner z dziewczynkami, na które nie mogę nawet patrzyć a teraz nudne i monotonne profile. Cóż będzie następne?


Teraz coś dla rozluźnienia. Po długim głosowaniu w końcu fanom MH udało wywalczyć się ubierankę Kali! 
Grę znajdziecie pod TYM linkiem.

Ah, jak ja nienawidzę ubieranek, w których to postaci są tyłem. Rozumiem, że SS chce jak najlepiej odwzorować oficjalny art postaci, ale działa to jedynie na niekorzyść gry. Bluzki robione są jedynie tak, aby były, ponieważ i tak nie możemy ujrzeć ich od przodu. 
Mimo to Kala prezentuje się lepiej niż jej poprzedniczki z serii GSR. Jest najlepiej narysowana i nie ma deformacji ciała i ogona, co miało miejsce przy poprzedniej gierce. Ogony zostały staranniej wykonane i nie przypominają sklejanki stworzonej w programie Paint. Oby się tego trzymali. 
Piosenka, mimo że posiada swój urok, ani trochę nie pasuje do postaci. Słuchając jej od razu przyszło mi na myśl Bollywood. 


Podobają wam się dalsze zmiany na stronie MH? Czy może raczej tęsknicie za poprzednim wyglądem? Graliście już w nową grę SS? Jak oceniacie ubierankę z Kalą?


9 komentarzy:

 1. NOOOOOOOOO! Ta strona, ta cała seria... Na to nie można już patrzeć;_;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiesz jak czasami trudno pisze się o takich porażkach, aby nie wyszło, że wszytsko krytykujesz XD

   Usuń
  2. Ja się przeżuciłam na sama-wiesz-co, bo na to już nie mogę patrzeć.

   Usuń
 2. Oczywiście wygląd strony to tragedia, ale zauważyłam jedną pocieszającą sprawę - w profilach lalki nie mają zmienionych twarzy! Kiedy zobaczyłam tytuł posta "Kolejne zmiany na stronie Monster High" byłam niemalże pewna, że będzie to związane z nowymi twarzami. Przynajmniej tego nam zaoszczędzili...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co do ubieranki - muzyka mi też od razu kojarzy się z Bollywood'em. I chociaż nie pasuje do charakteru Kali, to może być to lekkie nawiązanie do jej imienia. W jednym z indyjskich języków "kala" oznacza "czarny", co z kolei od razu kojarzy mi się z tym, że jak na razie Kala jest kreowana na czarny charakter w GSR ^^ Taaak, ja wiem, że pewnie nie tym się kreowali, ale powymyślać swoją własną wersję zawsze można ^^

   Usuń
 3. Poza tym, że Bonita zniknęła po kliknięciu w niektóre profile postaci nie ma ani rysunku w tle ani zdjęcia lalki. Może jednak plotki o kasowaniu uczniów okażą się faktem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okazało się, że jest profil Bonity, tylko nie ma jej ikonki w spisie. Nie została ona usunięta.
   Wszystko jest jeszcze w czasie tworzenia, więc nie można z góry zakładać, że kasuja. Mogli popełnić błąd w kodzie.

   Usuń
 4. Pojawił się nowy zwiastun na oficjalnym kanale MH.

  OdpowiedzUsuń
 5. Są także błędy. Twórcy, chcąc pokazać, że każda monsterka ma wiele przyjaciół, dali do Cleo i Ghoulii nie tylko je nawzajem jako przyjaciółki - dodali im także... Frankie i CLawdzie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za wszystkie komentarze :)