sobota, 5 grudnia 2015

Crazy Xmas

Witajcie potwory i potworki! Razem z YuuChan Sheep doszłyśmy do wniosku, że na blogu nie było ostatnio żadnego konkursu, a że niedługo święta, przydałoby się zrobić coś, co nadałoby klimat. Tak więc wychodzimy do was z propozycją nowego konkursu. Jak sama nazwa mówi, muszą być to szalone święta! Poniżej regulamin:
Zadanie: Waszym zadaniem będzie uwiecznienie OC mojej oraz Yuu w świątecznych stylizacjach i to nietypowych! Musicie mieszać przynajmniej dwa święta, jakie mamy w ciągu roku. Dotyczy to nie tylko tych naszych świąt, ale i zagranicznych. Na zrozumienie, możecie narysować nasze OC przebrane za mikołajki, ale miałyby uszy królika, nawiązujące do Wielkanocy. Taki mix.
Technika: Dowolna. Nie ograniczajcie się. Dozwolone są programy graficzne, kredki, farby... wszystko, co wam przyjdzie do głowy.
Termin: Prace możecie przesyłać do 18 grudnia, do godziny 16:30 na mój e-mail (aleksa.de.nile0707@gmail.com).
Co ma się znaleźć w waszym zgłoszeniu?: Wasza praca, święta, do których nawiązują wymyślone przez was stroje, nazwa, jaka ma się znaleźć na ewentualnym dyplomie oraz... wasza OC (nie zapomnijcie napisać, jak wasza postać ma na imię i jaki jest jej potworny rodzic)!
Nagroda: Tradycyjnie, będą to dyplomy oraz publikacja na blogu, jednak w tym roku, do wygrania są także rysunki waszych OC w wymyślonych strojach przez Yuu.
Dodatkowe informacje: Każda z upiorek może przedstawiać inne święto, dla przykładu moja OC być upiorną nauczycielką (Dzień Nauczyciela + Halloween), a OC Yuu może mieć na sobie czapkę Mikołaja i strój w serduszka (Walentynki + Boże Narodzenie), cóż... Niech poniesie was fantazja, życzymy powodzenia! W razie ewentualnych pytań, prosimy je zgłaszać pod tym postem ;)

Wszelkie formy kopiowania lub udział osób trzecich w waszą pracę skutkuje banem - zakazem uczestnictwa w innych konkursach na blogu i dyskwalifikowaniem prac. Zastrzegamy sobie również prawo do zmiany terminów w wyjątkowych sytuacjach. Prace przysłane po czasie nie będą brane pod uwagę, a żeby konkurs się odbył, potrzebujemy minimum 6 prac. 


33 komentarze:

 1. Tak! Nareszcie trafiłam na jakiś konkurs! ^^
  Niestety nie mam talentu do programów graficznych, więc będę musiała rysować kredkami/ołówkami/czymkolwiek innym. Z grafikę komputerową nie mam niestety szans =P
  Mam jeszcze kilka pytań:
  1. Nasza OC, czyli BIO czy wstępny rysunek? Czy może i to i to?
  2. Czy mogłaby mi/nam zostać przybliżona postać Yuu? Jestem ogarnięta do tego stopnia, że nawet nie wiem jakim ona jest potworem =P
  3. Ma to być raczej konkretna scenka czy po prostu "arty" postaci? W sensie czy mają to być po prostu stojące w jakiejś postacie czy ma być też za nimi tło...?
  Z góry dziękuję i przepraszam za moje, zapewne oczywiste, pytania. Ja to tak mam że muszę wszystko dokładnie wiedzieć =P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz ograniczać się jedynie do rysunku. Chciałam aby uczestnicy zaszaleli nie tylko w swoich kreacjach, ale również materiałach. Mogą być techniki mieszane, wydzieranki, farby, kredki, materiały wszystko co ma się pod ręką. Oczywiście wycinanie ubrań z gazet i innych rzeczy zabronione xD
   1. Chodzi o sam wizerunek OC. Przede wszystkim zależy mi na jej twarzy i włosach, wliczająca w to również kolory. Oczywiście znaki rozpoznawcze (łuski, skrzela, płetwy, itp.) na jej ciele również, jeśli takowe posiada.
   2. Seraphine jest córką smoka. Jeśli chodzi o kolory: szara skóra, łuski wpadające pod fiolet i czerwone włosy.
   TUTAJ jej art bez tła, jeśli byłby potrzebny ^^
   3.Wystarczą same postaci. Oczekujemy szaleństwa przede wszystkim w kreacjach, inne dodatki, jak np. tło, nie są obowiązkowe i dodanie ich zależy jedynie od was.

   Usuń
  2. Niby mogę użyć innych materiałów niż kredki, ale z własnego doświadczenia wiem, że wychodzi to wtedy jeszcze gorzej =P
   Co do Seraphine, to chciałabym się jeszcze spytać o jej styl ubierania się... Taaak, wiem że zadaję za wiele pytań "^^

   Usuń
  3. Steampunk, aczkolwiek nie musisz się trzymać tego stylu ^^

   Usuń
 2. Ja mam pytanie bo do końca nie zrozumiałam XD Stylizacje mamy zrobi konkretnie do postaci Yuu lub Aleksy ? Czy można stworzyć własne postacie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostało zadecydowane, że pod nasze postaci (chociaż osobiście bym wolała wasze, ale ci...)
   Tak więc, aby praca była zgodna z regulaminem, OC moje i Aleksy xd

   Usuń
  2. A to dziękuje za odpowiedz i już się biorę do pracy :)

   Usuń
 3. A co jeżeli ktoś nie ma własnej OC? :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie masz własnej OC (którą rysuję dla 3 osób, które wygrają) a chcesz wziąć udział w konkursie, możesz zamiast postaci własnej dać ulubioną z MH.

   Usuń
 4. A to mają być całe postacie czy przykładowo do łydek albo coś??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba, ale buty również przemawiają na korzyść czasem :D

   Usuń
 5. Jak mam zrobić OC??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest napisane, że technika jest dowolna.

   Usuń
 6. A ja mam takie pytanko czy trzeba robić stylizacje 2 postaci czy wystarczy że wybiorę jedną np tylko Yuu ??XD

  OdpowiedzUsuń
 7. Można użyć bazy? Ech, robienie postaci w paincie nie jest takie łatwe, a dodatkowo jeśli się nie ma gimpa... Ech, życie mnie nie rozpieszcza. :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Ech...czekałam na konkurs i czekałam, a teraz, kiedy już jest, okazuje się, że nie mam szans...trudno, zadowolę się patrzeniem n prace zwycięzców;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. "oraz wasz OC" tzn. zdjęcie, imię, nazwisko i rodzic?
  I czy urodziny zaliczają się do świąt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie chodzi o wygląd i jakim jest potworem, reszta informacji nieobowiązkowa.
   Osobiście nie zaliczyłabym urodzin do święta, mimo to wolałabym poczekać na odpowiedź Aleksy. Nie wiem jak ona to spostrzega i czy by zaliczyła.

   Usuń
  2. Już nieważne, naszkicowałam i nie skorzystałam z urodzin. Postaram się wysłać jutro, ale nwm czy będę mieć kompa. Jakby co zrobiłam na kartce, a dokładniej w szkicowniku, to dozwolone tak?

   Usuń
  3. Urodziny to też osobiste święto po mojemu. Nie byłabym jakoś wielce zmieszana, gdyby mi ktoś przysłał pracę z urodzinami, także spokojnie. Kartka i szkicownik jak najbardziej dozwolone ;) Zeskanuj lub zrób zdjęcie :D

   Usuń
  4. Już zrobiłam Ciebie, Alekso, jeszcze tylko pokoloruję Yuu i może dzisiaj prześlę;-)

   Usuń
  5. Art jest na nagłówku, a także na drugim blogu Aleksy.

   Usuń
  6. przepraszam, to miało być do tego anonima na dole.

   Usuń
 10. Czy można poprosić o arta postaci Aleksy ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli potrzebujesz na już, Oc Aleksy to pierwsza postać od prawej na bannerze ^^

   Usuń
  2. tfu, od lewej znaczy się>_>

   Usuń
  3. http://tanczacazduchami.blogspot.com/p/moje-oc.html Wszystkie serie Aleksy, jakie zrobiłam. W razie czego, to ta z lewej na nagłówku xDDDD

   Usuń

Dziękujemy wam za wszystkie komentarze :)